Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinedada88jablonki-g2 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
12496 odwiedzin | wpisów: 15, komentarzy: 105, obserwuje: 29

Jakie drzwi i brama??

autor: dada88jablonki-g2 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie.

My powoli rozglądamy się za drzwiami wejsciowymi i brama garażową. Jakie wy macie w swoich domkach? Podzielcie się swoimi opiniami tymi dobrymi jak i złymi. Znajomi polecają nam firmę erkado co do drzwi wejściowymi a bramę KMT. Może ktoś użytkuję?

Lepiej stalowe drzwi czy drewniane? Montaż przed czy po tynkach? Doradzcie.. !!! :-)


Udanego weekendu;-)


Komentarze (5)
autor:czort  dodano: 2017-06-03 | 14:53:44
Montaż po tynkach. Niezależnie jakie drzwi.
A czy stalowe czy drewniane kwestia indywidualna (plus grubość portfela) - ewentualnie w grę może wchodzić orientacja drzwi - czy bardzo nasłonecznione jest wejście.
autor:beataimariusz  dodano: 2017-06-03 | 17:24:56
U nas drzwi drewniane Barański,bramą Hörmann.Drzwi słabo osłonięte daszkiem,wejście znajduje się od wschodu.Póki co dzielnie znoszą warunki atmosferyczne od chyba sierpnia czy września.A brama? Brama jak brama-otwiera się i zamyka...😀 Życzę dobrego wyboru,pozdrawiam
autor:domnaprowincjii  dodano: 2017-06-03 | 18:42:53
My drzwi instalowalismy ostatniego dnia pracy tynkarzy, dzieki temu od razu były "obrobione". Drzwi mamy firmy kmt, puki co działają bez zastrzeżeń :)
autor:rubynowa  dodano: 2017-06-04 | 09:46:49
My zamówiliśmy bramę Krispol, a drzwi wejściowe KMT. Jeszcze nie montowaliśmy, ani nie użytkowaliśmy.

Natomiast z informacji, od ekip i producentów:
1. drzwi lepiej montować po tynkach i posadzkach - mniejsze ryzyko, że coś się uszkodzi, albo nie spasuje tak jak powinno, nam ekipa będzie na czas brudnych robót montować drzwi z OSB. Często firmy sprzedające stolarkę mają też drzwi tymczasowe i mogą w cenie zamontować. Można też kupić jakieś najtańsze w OBI/Castoramie i wstawić tymczasowo.

2. Co do drzwi stalowych - nieważne jakiej firmy, technologia wykonania tych drzwi jest taka, że będą pracować zwłaszcza gdy w domu jest ciepło, a na zewnątrz zimno czy jak jest mocne słońce na zewnątrz. Natomiast podstawą jak ze wszystkim jest dobry montaż. Można też zakupić lepszą ościeżnicę (drewniano-stalową) i próg pasywny, dzięki czemu mniej jest styku metalowych elementów, które przy różnicach temperatur bardziej ze sobą pracują. Co do drzwi drewnianych - ja się osobiście boję wszystkiego co drewniane - wymaga to lepszej konserwacji, a budżetowo drzwi stalowe wydają się stanowić optymalną opcję.
autor:koliberek  dodano: 2017-06-04 | 22:41:39
My mamy KMT drzwi i bramę i narazie jest ok. Wszystko montowane przed tynkami, ale chyba lepiej po. Na ten moment spełniają na 100% efekt wizualny :) użytkowanie w trakcie budowy ok, zobaczymy co po zamieszkaniu i jak z wykończeniem dookoła. W razie pytań pisz :) pozdrawiam